Peeling Uygulamaları

Kaç tip peeling vardır?

Temel olarak kimyasal, mekanik ve laser ışınlarıyla uygulanan peeling vardır.

Kimyasal peeling de uygulanan maddeler nelerdir? 

Meyve asitleri (AHA,AFA), salisilik asit, glikolik asit, TCA kullanılır. Hangi maddeyi kullanacağımıza ve hangi derinlikte peeling yapacağımıza, cilt tipine ve rengine , akne izlerinin derinliğine ,kırışıklıkların yoğunluğuna göre karar veriyoruz. 

Nasıl uygulanır? 

AHA, AFA, glikolik asit, salisilik asit solusyonlarının değişen asitlik oranları (%15, 30, 50,70) vardır. Asitlik oranı arttıkça peelingin derinliğide artar. Öncelikle cilt yapısı analiz edilir. Ten rengi (beyaz, buğday, esmer), cilt kalınlığı (açık tenlilerde cilt daha incedir) hassasiyeti, peelingi uygulama nedenimize göre asitlik oranı belirlenir. 10 gün de bir en az 6 seans uygulanır. 

TCA uygulamadan önce 6 hafta süre ile cilt hazırlanır. Cildin kalın üst tabakası incelir , böylece peelingin etkinliği artar. Peeling uygulamadan önce cilt temizlenir.Uygulanan madde cilde pamuklu çubuk yardımı ile sürülür. Asitlik oranına göre, planladığımız derinliğe göre 10-15 dak beklenir. Cilt nötralizan ürünle ya da serum fizyolojikle temizlenir. 

Kimyasal peeling sonrası nelere dikkat etmek gerekir? 

Kesinlikle çok iyi güneş koruyucu kullanılmalıdır. Cildin üst tabakasının soyulması cildi güneş ışınlarına hassas hale getirir. Bu durumda güneş koruyucu kullanılmadığında yapılan işlem yarardan çok zarara neden olur. 

Cildi nemli tutmak iyileşmeyi hızlandıracaktır. Kimyasal peelingden etkilenen cilt uygulamadan 3 gün sonra tabakalar halinde soyulur. Soyulma bittiğinde alttan pembe canlı cilt çıkar. 

Kimyasal peeling kimlere önerilir? 

Cilt tonu eşit olmayan, lekeli cilde sahip, derin akne izleri ve çukurları olan, gözenekleri açık olan, yağlı cilde sahip olanlarda,cilt elastikiyeti azalmış olan, ince kırışıklıkları olan kişilerde kimyasal peeling önerilir.

Kimyasal peeling uygun seans aralıklarıyla, cildin ihtiyacına göre uygun derinlikde yapıldığında sonuç mükemmeldir.

SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X