Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı nedir ? Cilt bakım çeşitleri nelerdir ?

Medikal cilt bakımı uygulamalarında öncelikle ciltte görünen veya şikayet edilen problem tespit edilir. Temel sorun ince kırışıklıklar mı, lekeler mi, göz çevresindeki koyu gölgelenme ve torbalar mı, mat ve sağlıksız görünüm mü, buna karar verilir. Her daim sağlıklı ve güzel görünmek için cilt tipi ve ihtiyaca göre uygulanacak medikal cilt bakım kürüne karar verilir.

Klasik ve cilt tipine uygun medikal cilt bakımları; 

 • Doğal yosun özlü medikal cilt bakımı 
 • Oksijen destekli medikal cilt bakımı
 • Sıkılaştırıcı medikal cilt bakımı
 • Antioksidan ve uyarıcılı medikal cilt bakımı
 • Yüksek nem takviyeli medikal cilt bakımı
 • Vitamin takviyeli medikal cilt bakımı
 • Hücre yenileyici medikal cilt bakımı
 • Anti-stres özellikli medikal cilt bakımı
 • Altın maskeli medikal cilt bakımı
 • Detoks etkili medikal cilt bakımı
 • Anti-aging etkili medikal cilt bakımı
 • Işıltı medikal cilt bakımı
 • Saten medikal cilt bakımı
 • Octoline medikal cilt bakımı
 • Mevsim geçişlerinde uygulanan kürler
 • Özel gün (düğün, davet, kutlama vb.) medikal cilt bakımları

Hedefe yönelik medikal cilt bakımı uygulamaları ;

Akne ve derin akne izlerini, ciltteki çukurlukları, gözaltı morluklarını, cilt tonundaki eşitsizlikleri ve lekeleri ortadan kaldırmak; cildin donuk görünümünü tazelemek ve ışıltı kazandırmak için hedefe yönelik medikal cilt bakımı teknikleri uygulanır. Bu tedaviler ciltteki mevcut şikayetleri çzömenin yanı sıra cilt lastikiyetini kaybetmiş ve ince kırışıklıkları olan kişilere de fayda sağlar. 

Leke tedavisi nedir ve nasıl uygulanır ? Yüzdeki güneş lekeleri nasıl gider ? Yüzdeki güneş lekelerine ne iyi gelir ? 

Güneş lekesi, yaralanma sonrası oluşan lekeler ve doğum lekelerini gidermeye yönelik dermabrazyon, meyve peeling’leri, şeker peeling, lazer, RF (radyo frekans), ultrasound enerjilerini içerir. Güneş lekeleri tedavisi için bize form gönderin.

Anti-aging bakımı nedir ve nasıl uygulanır ? 

Anti-Aging kelimesi "yaşlanma karşıtı" anlamına gelir. Anti-aging bakımı cildimiz özellikle güneş ışınları, hava kirliliği, stres ve sigara gibi bir çok faktörden etkilenir bu nedenle cilt erken yıpranır ve yaşlanır. Kırışıklık, sarkma, ton eşitsizliği, ciltte solgunluk, lekelenme gibi bir çok belirti görülebilir. 

Anti-aging bakımda kullanılacak cihaz ve ürünler belirlenirken cildin ihtiyaçları esas alınır ve kişiye özel bir bakım ritueli oluşturulur. Anti-aging medikal cilt bakımlarında amaçlanan cildi kaybettiği ışıltı ve sağlıklı görünümü gerekli onarımı sağlayarak geri kazandırmaktır. Anti-aging cilt bakımı, cildin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak her mevsim planlanabilir.

Göz altı bakımı nedir ve nasıl uygulanır ? 

Yorgun, uykusuz ve bakımsız görünmenin en önemli sebebi olan göz çevresi morluğu ve şişğinliğini gidermeye yönelik lazer uygulamalrı; ışık dolgu, radyofrekans uygulaması ve morluğu gideren özel çift bakım kürlerini içerir.

Akne tedavisi nedir ve nasıl uygulanır ? Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl gider ? 

Sivilce izlerini gidermeye yönelik uygulanan özel kürler, fraksiyonel lazer, kök hücre dolguları, peeling, mikrodermabrazyon, jetpeel uygulamalarını içerir.

Kırışıklıkları önlemek için hangi uygulamayı yaptırmalıyım ? 

Altın maske, kimyasal peeling, ASA peeling, vitamin enjeksiyonları, PRP, mezoterapi ve lazer uygulamalarını içerir.

Yüz maskesi çeşitleri nelerdir ? Ceşitlerine göre faydaları nelerdir ? 

Cilt maskeleri, cildin ihtiyacına yönelik dermokozmetik tedavi yöntemleridir. Cildin ihtiyaç duyduğu etmenleri yoğun bir bakım ile tamamlayarak cilde geri kazandırmayı amaçlar. Maske bakımlarının belli aralıklarla düzenli olarak tekrar edilmesi önerilmektedir.

Temizleyici ve Arındırıcı Maskeler: Ölü deriyi arındırmayı amaçlar ve gözenekleri açarak cildin bir bakıma nefes almasını sağlar. Tüm yaş gruplarına uygundur. 

Zengin nem maskeleri: Hyalüronik asit içeren bu maskeler cildin kaybettiği nem ihtiyacını geri kazandırarak cilde sağlıklı ve dengelenmiş bir görünümü geri kazandırmayı amaçlar. Tüm yaş gruplarına uygundur.

Besleyici Maskeler: Bu maskelerin içerdiği etken maddeler cildin ihtiyacına göre değişmekle birlikte cildin onarımını ve direncini arttırmayı amaçlar. Tüm yaş gruplarına uygundur.

Antiaging Maskeler: Zengin içerikli bu maske tipi içerdiği güçlü ajanlarla cilde görünür gençliğini geri kazandırmayı amaçlar.

Medikal cilt bakımı fiyatlarını nasıl öğrenebilirim ? 

Medikal cilt bakımı fiyatlarını öğrenmek ve cildinizin ücretsiz analizini yaptırmak için hemen formumuzu doldurarak yada whatsapp’dan ulaşabilirsiniz.

SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X