Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damarların %70'i genetik, %30'u da yaşam biçimiyle ilgilidir. Kılcal damarların en etkin tedavisi lazer uygulamalardır.

Kılcal damarlar ağırlıklı olarak bacaklarda ve yüz bölgesinde ortaya çıkar. Yüz bölgesinde yapılan uygulama 10 dakika sürmektedir ve en fazla 3 seansta tedavi tamamlanmaktadır. Bacak bölgesinde yapılan tedavi ise damarların yoğunluğuna göre zaman almaktadır ve tedavi 3-5 seans arasında değişmektedir.

Damar uygulaması ağrılı bir tedavi olmasına karşın yüz bölgesinde damarlar yüzeye çok yakın olduğundan çok ağrı hissedilmemektedir. Bacak bölgesinde yapılacak uygulamalarda ise hastamız merkezimiz de uygulamadan 45 dakika öncesinden başlayarak hazırlanmakta ve ağrı en aza indirilmektedir. Uygulamadan sonra ise herhangi bir ağrı duyulmamakta, hasta normal hayatına dönebilmektedir. Tedavi sonrasındaki bu süreçte, hastaların 1 hafta boyunca çinko veya aloevera bazlı krem kullanmalarını ve sıcak banyo ve ağır spordan ise kaçınmalarını önerilir.

Tedavi iz bırakıyor mu?

Uygulama yapılan bölgelerde çok nadir olarak kabuklanma olabilir ancak lazer ile kılcal varis tedavisi iz bırakmamaktadır.

Her mevsim Kılcal Varis tedavisi yapılabilir mi?

Güneşten sakınmak gerekilmesi sebebiyle, kılcal damar tedavisinin kışın yapılması gerekmektedir. 

SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X