Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu vücudun başka bir bölgesinden düşük basınçlı liposuction ile alınan yağ dokusunun saflaştırılarak yüz de dolgunluk istenen bölgeye enjekte edilmesidir. En sık göbek ve uyluk iç kısımlarından alınan yağ dokusu kullanılır.

YAĞ ENJEKSİYONU NASIL UYGULANIR?

Genel ya da lokal + sedasyon anestezisi eşliğinde ameliyathanede yapılır. Yağ hücrelerine zarar vermeden düşük negatif basınçla liposuction uygulandıktan sonra içindeki kan ve serum ayrılır. Saf yağ dokusu operasyon öncesi işaretlemelere uygun bölgelere çok ince uçlu kanüllerle verilir. Son bilimsel çalışmalara göre yağ dokusunun PRP ile karıştırılarak uygulanması yağ hücrelerinin kalıcılığını ve kalitesini artırmaktadır.

AMELİYAT SONRASI NASILDIR?

Ameliyattan 6 saat sonra taburcu olunabilir. İlk 10 gün yüz şiş görünümde olacaktır. Enjekte edilen yağ dokusunun ortalama %20’lik bölümü ilk 6 ay içinde eriyebilir. Bu nedenle operasyon da istenen dolgunluktan daha fazla yağ dokusu enjekte edilir. Bu da erken dönem de daha da şiş görünüme neden olur. Net sonuç 2. ay da ortaya çıkar.

Yağ enjeksiyonu ile gençleştirme ve dolgunlaştırma ameliyatı kişinin kendi dokusu kullanıldığı için tercih edilen ameliyatlardandır. Doğru teknikle, uygun bölgelere yağ enjeksiyonu yapıldığında oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır 


SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X