Lorem Ipsum

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

uembO0

Rinoplasti (Burun Estetiği)

Burun estetiği (Rinoplasti) burunun kemik ve kıkırdak yapısının şekillendirilmesi, yüzün uyumlu görünümünü bozan, burunun yüzün diğer kısımları ile yaptığı oranların düzeltilmesi ameliyatıdır. Amaç kişinin yüzüyle uyumlu ve orantılı, kalıcı iz olmayan, doğal ve güzel görünen rahat nefes alabilen bir burun elde etmektir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI ÖNCESİ SÜREÇ NASILDIR? 

Burun estetiği ameliyatı planlaması öncesi hastanın estetik cerrah ile görüşmesi ve beklentilerini aktarması ile başlar. Hastanın beklentileri de dikkate alınarak mümkün olan ameliyat planı cerrah tarafında hastaya aktarılır. Burunun kemik ve kıkırdak yapısı,eğrilik olup olmaması, burunun alın ve dudakla yaptığı açı, burun ucunun şekli önemli hususlardır. Ön değerlendirme ve görüşmede hastanın ameliyat sonrası beklentisini net olarak anlamak ve hastayı açık ifadelerle bilgilendirebilmek çok önemlidir. Ameliyatından 1 hafta önce Aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların alınmamış olması,bitkisel çayların içilmemesi, sigaranın mümkünse içilmemesi ya da günde 5 tane ye kadar azaltılması, 48 saat öncesinden alkol alınmaması gibi genel prensipler burun ameliyatı öncesinde de geçerlidir. 

AMELİYAT NE KADAR SÜRER? 

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi ya da lokal + sedasyon anestezisi altında yapılabilir. Ameliyat ortalama 1 saat sürer. Travma almış, deformitesi belirgin , şekillendirilmesi zor burunlarda bu süre uzayabilir. 

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI KALICI İZ BIRAKIR MI?

Burun estetiği ameliyatını kapalı teknikle yani kesilerin tamamının ve tüm şekillendirilmelerin burun içinden yapıldığı teknikle yapıyoruz. Dolayısıyla burun cildinde kalıcı iz olmamaktadır. 

AMELİYAT SONRASI SÜREÇ NASILDIR? 

Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmez. İlk 6 saat ağrı kesicilere cevap veren, hafif derecede ağrı ve dolgunluk hissi olabilir. Hafif dereceli şişme ve morarmalar olabilir ve 1 hafta içinde azalarak kaybolur. Burun deliklerine yerleştirilen ufak pansuman niteliğindeki tamponlar 2. gün çıkarılır. Yine burunun şişmesini önlemek ve şeklini korumak için yerleştirilen ten rengi atel 7. gün çıkarılır. Ameliyat olmuş kişiler 1 hafta sonra işlerine ve sosyal yaşamlarına dönebilirler. 

Burunun son şeklini alması ve tüm ödemlerin geçmesi 2. aydan başlar 6. aya kadar uzayabilir. 

Burun estetiğinde başarının esası kontrollu davranmaktır. Dokulara saygılı, hasarlamadan yapılan ve yeteri kadar doku çıkarılarak şekillendirlen burunlarda sonuç her zaman tatmin edicidir.


SİZİ HEMEN ARAYALIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BİLGİ ALIN +90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X

ViTixa

SİZE ULAŞALIM
X

0_mMCu