PRP

PRP kişinin kendi kanında mevcut pıhtılaşma hücreleri ayrıştırılıp, %90 oranında saf plazma hücreleri içeren, saf, filtre edilmiş ve büyüme faktörlerinden zengin sıvı haline dönüştürülerek cilde geri enjekte edilmesidir. Aslında kişinin kendi kanının mezoterapi solüsyonu olarak kullanılmasıdır. 10 cc kandan 7 cc plazma elde edilir. Büyüme faktörleri kolajen dokunun gelişimini ve yara iyileşmesini hızlandırır ve kök hücre gelişimini tetikler. Sonuçta sağlıklı, parlak, kırışıklıkları hafiflemiş, sıkı bir cilt; sağlıklı saçlar oluşturmada kişinin kendi kanındaki onarıcı hücrelerden faydalanılır. Yanık, yara tedavisinde de oldukça iyi sonuç alınan yöntemlerden biridir.

PRP NASIL UYGULANIR?

Seanslar halinde uygulanır. 5 hafta ara ile en az 3 seans olacak şekilde uygulanır. Koldaki toplardamarlardan 10 cc kan alınır. Santrifüj edilir. Filtre edilir. Elde edilen saf plazma üst cilt tabakasına mikroenjeksiyonla enjekte edilir.

UYGULAMA SÜRESİ NEDİR?

Uygulama süresi 40 dakikadır. Uygulama öncesi bitkisel çayların içilmemesi, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların alınmaması morarmanın olmaması açısından önemlidir. Uygulama sonrasında 12 saat makyaj yapılmaması, güneş ışınlarına maruz kalınmaması önemlidir. Oluşabilecek kızarıklık 2 saat içinde geçer.

PRP TEDAVİSİNİN ETKİSİ KALICI MIDIR?

PRP tedavisi ince kırışıklıkları azaltır, yüz ovalini sıkılaştırır, canlandırır aynı zamanda da yaşlanmayı geciktirir. Cilt üzerindeki olumlu etkisi 2 yıl devam eder. Ancak yılda bir kez kontrol ve destek tedavisi yapılırsa etkisi çok daha uzun sürecektir.

HANGİ BÖLGELERDE UYGULANIR?

Yüz, dekolte, el sırtında uygulanır.


SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X