Mezoterapi

Cildi canlandırıcı, sıkılaştırıcı özel karışım solüsyonların üst cilt tabakasına ya da üst-alt cilt tabakası birleşim yerine mikro enjeksiyonlarla uygulanması ile gerçekleştirilen tedavidir. İki tip canlandırıcı solusyon kullanıyoruz: •Multivitamin (A,C,E, B12 ) mineral, nükleik asit, aminoasitlere ek olarak düşük oranda hyaluronik asit içeren solüsyon •Multivitamin (A,C,E, B12 ) mineral, nükleik asit, aminoasitlere ek olarak yüksek oranda hyaluronik asit içeren solüsyon

KİMLERE UYGULANIR? KİMLERE UYGULANMAZ?

Özellikle yoğun stres altında çalışan, sigara içen, cildinin gevşekliğinden, tonusunun azalmasından şikâyetçi, daha sıkı, dolgun, parlak, genç cilt isteyenlerde uygulanır. Herhangi cilt hastalığı olan, oto immün hastalığı olan, hiper reaktivitesi olanlar, hamile ve emziren kişiler bu işlem için uygun değildir.

ETKİSİ NASILDIR?

İnce ve kuru cildi nemlendirir, yüzeysel kırışıklıkları tedavi eder, cildi canlandırır, sıkılaştırır, parlamasını sağlar. Yüksek konsantrasyonda hyaluronik asit içeren tipi aynı zamanda dolgunlaşmayı sağlar.

Tedavi neticesinde cilt çok daha sıkı, genç ve dolgun görünür. Seanslar 1-2 hafta ara ile yapılabilir. Cildin ihtiyacına göre 6-8 seans önerilir.

UYGULAMA ÖNCESİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

Kan sulandırıcı ilaçların ve bitkisel çayların içilmemesi morarmanın olmaması açısından önemlidir.

Uygulamadan 10-15 dk. önce anestezik etkili krem uygulama bölgesine sürülür. Uygulama çok ağrılı değildir.

Uygulamadan sonra 12 saat makyaj yapılmaması, güneş ışığına maruz kalınmaması, 1 hafta kadar sauna, hamam ya da çok sıcak duş alınmaması önemlidir.

MESOTERAPİ HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Yüz, boyun, dekolte, el sırtı, kollar ve bacakların iç yüzeyi ve periumblikal bölgeye uygulanabilir.


SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X