Lorem Ipsum

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

hIioEG

Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı silikon dolgulu protez kullanarak meme dokusunun büyütülmesi ameliyatıdır.

KİMLER AMELİYAT İÇİN UYGUNDUR?

Ergenliğini tamamlamış, genelikle doğumsal bazen de çeşitli nedenlerle edinilmiş meme küçüklüğü ya da meme asimetrisi olanlar ve genel anestezi ile ameliyat olmasında sakınca bulunmayan kişiler meme büyütme ameliyatı için uygundur.

MEME PROTEZ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Meme protezinin içindeki dolgu maddesine göre ( silikon koheziv jel, serum fizyolojik), şekline göre (yuvarlak veya damla) ve yüzeyinin özelliğine göre (düz yüzeyli, pürtüklü yüzeyli) çeşitleri vardır. Kliniğimizde kullanılan protezler FDA onaylı (ABD Food and Drug Administration) ve insan sağlığına zararı olmadığı kanıtlanmış protezlerdir.

MEME PROTEZ iLE MEME BÜYÜTME AMELİYATI OLASI MEME KANSERİ TANISINI MASKELER Mİ?

Meme büyütme ameliyatı sonrası rutin meme takibi sağlıklı bir şekilde (meme USG, mammografi ile) yapılabilir. Olabilecek kanser tanısının konmasına engel teşkil etmez.

MEME PROTEZ, EMZİRMEYE ENGEL OLUR MU? HİS KAYBI OLUŞUR MU?

Meme büyütme ameliyatı sırasında süt kanalları ve meme başı duyusunu sağlayan sinir hasarlanmaz. Dolayısıyla emzirme sağlıklı bir şekilde yapılabilir ve meme başı duyusunda kayıp olmaz.

MEME PROTEZ İLE MEME BÜYÜTME AMELİYATI KALICI İZ BIRAKAN BİR AMELİYAT MIDIR?

Meme protezi yerleştirmek için yapılan kesi en sık meme başı (renkli kısmın meme cildi ile birleşim hattında yarım ay şeklinde) veya meme altı kıvrım bölgesinde yapılır. Bunun dışında koltuk altı veya nadiren göbek deliği yerleştirme noktalarıdır. Her yerleştirme noktasında 4 cm'lik, düz hat şeklinde kesi yapılır. Sonuçta oluşan iz ortalama 1 yıl içinde soluklaşarak belirsizleşir.

MEME PROTEZİ YERLEŞTİRME BÖLGELERİ NELERDİR?

Hastanın yaşı, meme dokusunun sarkıklık derecesi, meme dokusunun miktarına göre kas altına veya kas zarı altına yerleştirilir. Genel prensip olarak hem protezi maskelemek hem de meme dokusu ile protez arasında bir bariyer olmasını tercih ettiğimiz için direkt meme dokusu altına yerleştirilmez.

AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI NASILDIR?

Ameliyat sabahı hastalarımız değerlendirilir ve gerekli ölçümler yapılır. Yerleşim bölgesi, cerrahi kesinin nerede yapılacağı, planlanan büyüklük ve hastanın beklentisinin ne olduğu detayları ile görüşülür.

Ameliyat ortalama 1 saat sürer. Hasta ameliyattan 6 saat sonra evine dönebilir. Ameliyat sonrası ilk 24-48 saat biraz gergin ve ağrılı olabilir. 2. günden sonra ağrı ve gerginlik azalır. Kol hareketleri rahatlar. 8. gün dikişler alınır. Memenin şişliklerinin azalması ve doğal formunu kazanması 1.5 ayı bulur. Ameliyat olmuş kişiler 1 hafta sonra işlerine ve sosyal yaşamlarına geri dönerler.

Meme büyütme ameliyatının başarısı ve oluşacak görüntünün doğallığı ; hastanın ön değerlendirmesinin doğru yapılması, protezin büyüklüğü ile yerleştirilecek cebin büyüklüğünün orantısının iyi ayarlanması, hastanın beklentisinin net anlaşılması ile direkt bağlantılıdır.

SİZİ HEMEN ARAYALIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BİLGİ ALIN +90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X

i4tf3S

SİZE ULAŞALIM
X

ocN_8E