Meme Dikleştirme


Meme dikleştirme ameliyatlarında farklı kesi teknikleri kullanılabilir, örneğin meme dikleştirme ameliyatında sadece meme ucu koyu kısmı yani areola dediğimiz kısmın çevresinden bir kesik yapılarak gerçekleştirilebilir. Fakat bu teknikte memede özel şekli elde etmek zordur biraz daha kare ve basık meme elde edilir, ayrıca bu meme çevresindeki izin kötü olma olasılığı, genişleme olasılığı, areola dediğimiz koyu kısmı büyütme olasılığı çok yüksektir.  O yüzden bu teknik günümüzde pek tercih edilmemektedir. Bunun yerine lolipop şeklinde kesikli yada ters T şeklinde kesikli meme dikleştirme tekniği daha çok tercih edilmektedir. Sadece meme ucundan yapılan tekniklere göre daha çok kesik olmasına rağmen bu tekniklerde hem memenin şekli çok daha güzel olmaktadır hemde izler çok daha güzel iyileşmektedir. Bu yüzden günümüzde tercih edilen meme dikleştirme teknikleri lolipop şeklinde ve ters T şeklinde kesikle yapılan dikleştirmelerdir. 
Meme bazı durumlarda hızlı olarak ve fazla miktarda kilo alıp vermeler sonrası sarkık duruma gelebilir. Bir başka meme sarkıklığının oluşma nedeni ise hamilelik sonrası emzirmeler ve hormonal değişikliklerdir. Zaten her ay olan regl dönemi nedeni ile meme de devamlı bir büyüme ve küçülme söz konusu olduğu için meme de sarkıklık sıkça karşılaşılan bir sorundur. Memede sarkıklık hem sarkık hemde küçük meme, hem sarkık hemde büyük meme şeklinde de ortaya çıkabilir. Sarkık meme vücut ile uyumlu bir oranda da olabilir, vücuda göre küçük veya büyük olarak da karşımıza çıkabilir. Eğer meme hem sarkık hemde küçük ise o zaman dikleştirme ameliyatı ile birlikte aynı zamanda meme büyütme estetiği ile bir silikon implant yerleştirerek hem dik hemde vücut ile uygun boyutta meme oranına ulaşılabilir. Diğer bir olasılık ile meme hem sarkık hemde büyük ise meme dikleştirme yapılırken aynı zamanda meme küçültme işlemi de gerçekletirilebilir. 

Eğer boyutu iyi ise sadece dikleştirme yeterlidir. Bazı durumlarda bu sarkıklıklar asimetri ile de karşımıza çıkabilir, örneğin biri sarkık küçük meme biri sarkık ve büyük meme olarak da karşımıza çıkabilir. Örneğin sarkık ve küçük memeye dikleştirme ve silikon kullanılarak büyütülür, diğer taraftaki hem sarkık hemde büyük memeye de dikleştirme ve küçültme gerçekleştirilebilir. Dikleştirme ameliyatı ağrılı bir ameliyat değildir, sadece dikleştirme yapılacak ise yaklaşık 50-60 dakikalık bir ameliyattır. Ameliyattan 4-5 saat sonra hastaneden ayrılabilir yada arzu edilir ise bir gece konaklayabilir. Hastanede kalsa bile ayağa kalkıp gezebilir, yemeğini yiyebilir, rahatlık ile günlük işlerini yapabilir. Sosyal yaşantısından ve işinden geri kalmasını gerektirecek bir ameliyat türü değildir. 


Bazı durumlarda örneğin meme hem küçük hemde hafif derecede sarkık ise yada yalancı dediğimiz yalancı sarkıklık söz konusuysa o zaman meme ucundan çepe çevre değilde yarım ay gibi bir kesik yapılarak hem dikleştirme yapılabilir aynı zamanda silikon koyularak minimum izle maksimum diklik ve vücut ile uygun bir boyut elde edilmiş olabilir. İzler genelde çok güzel iyileşir, ama bazı kişilerde izler ince ve pembe şeklinde iz kalabilir bu aylarca devam edebilir. Eğer böyle bir şey söz konusu olur ise iz giderici kremler, lazer atışlarıyla yine makul bir duruma getirilebilir. Memedeki izler çok daha önemlidir çünkü meme hem annelik hemde kadınlık sembolüdür. Dolayısıyla meme ameliyatlarından sonra izler olabildiğince güzel olmalıdır ki dokunmaya engel olacak yara gibi görünen iz olmamalı ki genelde de izler güzel şekilde iyileşir. 

Steril hastane ortamında Meme Dikleştirme operasyonu hakkında, öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci, meme dikleştirme fiyatları ve tüm merak ettiğiniz konularında daha fazla bilgiye ulaşmak içinformumuzu doldurun.


SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X