Lorem Ipsum

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

YcrS10

Kol ve Bacak Estetiği

Kollarından şikayetçi olan pek çok hasta kısa kollu ya da kolsuz kıyafetleri giymediğini, kısa kollu giydiğinde de kollarını hareket ettirmemeye çalıştığını, kolları kalın olduğu için uygun kıyafet bulamadığını ifade eder. Kolların şekillendirilmesinde temel olarak iki ameliyat tekniğini uygulanmaktadır. Liposuction ve kol germe ameliyatı. Liposuction özellikle kol üst dış kısmında, dirsek seviyesi üstünde bölgesel yağ depolanması olan, cilt elastikiyeti iyi olan kişilerde uyguladığımız ameliyattır. Genetik yatkınlık, yapısal ya da fazla miktarda kilo kaybı sonrası kol cildinin elastikiyeti kaybolmuş, sarkma sorunu şikayetlerinde kol germe ameliyatı önerilmektedir.

AMELİYAT ÖNCESİ NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

2 hafta öncesinden sigara içiliyorsa azaltılması hatta mümkünse içilmemesi, 1 hafta öncesinden aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların alınmaması, 24-48 saat önce alkol alınmaması gibi genel prensipler kol germe ameliyatında da geçerlidir.

AMELİYAT NASIL UYGULANIR? İZLİ BİR AMELİYAT MIDIR?

Genel anestezi altında uygulanır. Kolun dirsek üstü seviyesinden koltuk altına doğru uzanan ve kolun iç kısmında gizli kalacak şekilde cerrahi kesi yapılır. Sarkık cilt çıkarılır. Cilt ve cilt altı dokusu plastik cerrahi prensiplerine uygun olarak kapatılır.

Kol germe ameliyatı sonucu oluşacak iz ince çizgi şeklinde olup kolun iç kısmında gizlenir.

Ameliyat ortalama 1 saat sürer.

AMELİYAT SONRASI NASILDIR?

Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmez. Dikişler 15. gün alınır. Erken dönemde gerginlik hissi olabilir.

İzlerin soluklaşması ve belirsiz hal alması ortalama 6 ay - 1 yıldır.

BACAK ESTETİĞİ

Bacak germe ameliyatı

Bacak germe ameliyatı, bacağın iç kısmında sarkık cilt ve cilt altı dokunun çıkarılarak bacağın daha gergin ve şekilli bir görünüme kavuşturulması ameliyatıdır.

BACAK GERME AMELİYATI KİMLERE UYGULANIR?

Bacak iç kısım, cildi (kasık bölgesinden diz üstüne kadar olan iç kısım) ileri yaş, genetik yatkınlık, fazla miktarda kilo alınıp verilmesi ya da tamamen yapısal olarak sarkarak diz üstüne yığılır.

Çoğu hasta bacaklarının yürürken birbirine sürtünmesinden ve rahat rahat şort, etek giyememekten, bacaklarının şekilsiz görünmesinden şikâyetçidir. Genel anestezi almasında sakınca olmayan ve yukarda bahsettiğimiz şikâyetleri olan kişilere bacak germe ameliyatı yapılabilir.

Ameliyat öncesi dönemde uyguladığımız genel kurallar bacak germe ameliyatında da geçerlidir.

AMELİYAT NASIL UYGULANIR?

Ameliyat genel anestezi eşliğinde uygulanır. Kasık çizgisinde gizli kalacak şekilde cerrahi kesi planlanır. Kasıktan bacağın iç kısımına doğru fazla ve sarkık cilt ve cilt altı doku çıkarılır. Cilt gerginleştirilir. Cilt ve cilt altı doku plastik cerrahi prensiplerine uygun olacak şekilde kapatılır. Bacak germe ameliyatı liposuction ile kombine edilebilir.

AMELİYAT SONRASI NASILDIR?

Ameliyattan sonra ilk 6-12 saat gerginlik, hassasiyet, ağrı olabilir. İlk 10 gün şişlik, morluk belirgindir. 10. günden sonra hafifler. Ameliyat olmuş kişi 7. gün de işine geri dönebilir. Dikişler 15. gün alınır.

Ameliyat izlerinin hafiflemesi, şişliğin azalıp görünümün doğallaşması 2. aydan itibaren başlar. 1 yıla kadar devam eder.

Bacak Implantı (Bacak Protezi)

 

BACAK ESTETİĞİ AMELİYATLARI NELERDİR? KİMLER BU AMELİYAT İÇİN UYGUNDUR?

Bazı bayanlar bacaklarının şeklini, inceliğini beğenmedikleri için etek, şort giymemektedir. Diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında çap farkı olabilir, her iki bacak arasında kalınlık ya da şekil farkı olabilir, bacağın diz altı seviyede iç bölgesi oyuk görünümde olabilir.

Bacak şekillendirme ameliyatları ile bayanların en çok dert ettiği sorunlara etkin biçimde çözüm bulunmaktadır. Pek çok hasta yıllar sonra etek giymenin mutluluğunu yaşar ve ifade eder. Bacak şekillendirme ameliyatları ile daha çok yumuşak dokudan kaynaklanan problemler çözümlenir ya da kemik ve kas dokudan kaynaklanan şekil bozukluğu yağ dokusu dolgunluğu artırılarak maskelenir.

Bacağı şekillendirirken en sık liposuction-lipofilling( yağ enjeksiyonu, bacak protezi ( calf implant) ameliyatları uygulanır.

Liposuction ve lipofilling, bacağının inceliğinden çok şeklinden şikâyetçi olan ve vücudunda yeterli yağ dokusu olan kişilerde uyguladığımız ameliyattır. Genellikle diz içinde fazla olan yağ dokusuna liposuction uygulanır. Bacağın iç bölümünde yağ dokusu eksikliği olan bölgeye de yağ enjeksiyonu uygulanır. Böylece kişileri en çok rahatsız eden ayaklarını birleştirdiğinde bacaklarının arasında kalan boşluk doldurulmuş olur. Bacaklar daha düz ve biçimli görünür.

Bacak protezi (calf implant) ise bacakları ince olan, zayıflık ve kas dokusunun yetersizliği nedeniyle bacakları şekilsiz ve çarpık görünen kişilerde uyguladığımız ameliyattır. Bacak protezi (calf implant) bacağın eksik olan dokusunun tamamlanmasına yönelik üretilmiş silikon protezdir.

Bazı durumlarda her iki ameliyat tekniği bir arada uygulanabilir.

Ameliyat öncesi dönemde uyulması gerekli genel kurallar bacak protezi ameliyatı öncesinde de uygulanır.

AMELİYAT NASIL UYGULANIR?

Diz arkasında kıvrım bölgesinde gizli kalacak şekilde 4 cm’lik cerrahi kesi yapılır. İmplant kas dokusu arasına yerleştirilir. Cilt- cilt altı doku plastik cerrahi prensiplerine uygun kapatılır. Ameliyat sonrası ödemi azaltmak amaçlı korse giydirilir.

AMELİYAT SONRASI NASILDIR? BACAK PROTEZİ ÖMÜR BOYU KULLANILABİLİR Mİ?

Ameliyattan sonraki ilk 24 saat gerginlik belirgindir. Bacak kaslarının ve kişinin proteze alışma süreci vardır. İlk 6 saat de hasta mutlaka ayağa kaldırılır. Yürümeye engel bir durum kesinlikle yoktur. İlk 1 hafta şişlik ve hassasiyet olacaktır. 7. gün den sonra sosyal hayata geri dönülebilir. Şişlik geçip kişi proteze alışınca bir süre sonra varlığını unutacaktır.

Bacak protezi kişiye rahatsızlık vermediği ve çıkarılmasını istemediği sürece ömür boyu kullanılabilir.


SİZİ HEMEN ARAYALIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BİLGİ ALIN +90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X

q5lqts

SİZE ULAŞALIM
X

4oe6Ft