Kol Germe Estetiği

Kollarından şikayetçi olan pek çok hasta kısa kollu ya da kolsuz kıyafetleri giymediğini, kısa kollu giydiğinde de kollarını hareket ettirmemeye çalıştığını, kolları kalın olduğu için uygun kıyafet bulamadığını ifade eder. Kolların şekillendirilmesinde temel olarak iki ameliyat tekniğini uygulanmaktadır. Liposuction ve kol germe ameliyatı. Liposuction özellikle kol üst dış kısmında, dirsek seviyesi üstünde bölgesel yağ depolanması olan, cilt elastikiyeti iyi olan kişilerde uyguladığımız ameliyattır. Genetik yatkınlık, yapısal ya da fazla miktarda kilo kaybı sonrası kol cildinin elastikiyeti kaybolmuş, sarkma sorunu şikayetlerinde kol germe ameliyatı önerilmektedir.

AMELİYAT ÖNCESİ NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

2 hafta öncesinden sigara içiliyorsa azaltılması hatta mümkünse içilmemesi, 1 hafta öncesinden aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların alınmaması, 24-48 saat önce alkol alınmaması gibi genel prensipler kol germe ameliyatında da geçerlidir.

AMELİYAT NASIL UYGULANIR? İZLİ BİR AMELİYAT MIDIR?

Genel anestezi altında uygulanır. Kolun dirsek üstü seviyesinden koltuk altına doğru uzanan ve kolun iç kısmında gizli kalacak şekilde cerrahi kesi yapılır. Sarkık cilt çıkarılır. Cilt ve cilt altı dokusu plastik cerrahi prensiplerine uygun olarak kapatılır.

Kol germe ameliyatı sonucu oluşacak iz ince çizgi şeklinde olup kolun iç kısmında gizlenir.

Ameliyat ortalama 1 saat sürer.

AMELİYAT SONRASI NASILDIR?

Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmez. Dikişler 15. gün alınır. Erken dönemde gerginlik hissi olabilir.

İzlerin soluklaşması ve belirsiz hal alması ortalama 6 ay - 1 yıldır.

SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X