Genital Bölge Estetiği

Yapısal, cinsel aktivite, doğumlar sonrası, yaşla birlikte vajina, labium major ( dış dudaklar), labium minör (iç dudaklar) ve pubik bölgede değişiklikler oluşur. En sık uygulanan ameliyatlar vajina daraltma(vajinoplasti), dış dudak sarkıklığının düzeltilmesi, iç dudak sarkıklığı ve büyüklüğünün düzeltilmesi (labioplasti) yağ enjeksiyonları ile dış ve iç dudakların diri ve genç görünümünün oluşturulması ameliyatlarıdır.

VAJEN DARALTMA AMELİYATI KİMLERE UYGULANIR?

Vajen duvarındaki kaslar ve iç örtüsü yukarıda bahsettiğimiz nedenlerle gevşer, diriliğini yitirir ve sonuçta vajen bollaşır. Bu durumda hem kadının hem erkeğin cinsel aktiviteden alacağı haz duygusu azalacaktır.

Genellikle vajen daraltma ameliyatı uyguladığımız kişiler normal yolla doğum yapmış kişilerdir.

KİMLER AMELİYAT OLABİLİR?

Ameliyat olmasına engel durum olmayan kişiler vajen daraltma ameliyatı olabilirler.

AMELİYAT NASIL UYGULANIR?

Ameliyat genel anestezi altında uygulanır. Diğer ameliyatlarla kombine edilebilir ( karın germe, liposuction, abdominoplasti)

Vajina iç ve dış duvarları daraltılarak, kas dokusu sıkılaştırılır. Sonuçta kas tonusu artar ve vajina daralır.

AMELİYAT SONRASI NASILDIR?

Ameliyat sonrası vajene tampon yerleştirilir. İlk 24 saat dolunca tampon çıkarılır. Genital bölgenin hijyenine dikkat edilmelidir. Seksüel aktivite de 15 gün kısıtlama yeterlidir. Hastanede yatmak gerekmez. Ağrılı bir ameliyat değildir. Ameliyat olmuş kişi 2. gün işine geri dönebilir.

LABİOPLASTİ ( İÇ VE DIŞ DUDAKLARIN ESTETİĞİ)

Aşırı sarkık ve biçimsiz dış genital bölge dudakları kişide utanma duygusu yaratabilir ve bu nedenle cinsel soğukluk ve seksüel fonksiyon bozukluğuna yol açabilir. Labium majus (dış dudaklar) ve minuslara (iç dudaklara) uygulanacak müdahalelerle uzun, asimetrik, sarkık labiumlar düzeltilir ve dış genital bölgeye daha diri, genç görünüm kazandırılır.

Labium majuslara ( dış dudaklara) sıklıkla küçültme ve yağ enjeksiyonu ile gençleştirme ameliyatı uygulanır. Labium minuslarada ( iç dudaklara) en sık küçültme ameliyatı uygulanmaktadır. Pubik bölgeye liposuction uygulanarak daha küçük, düz ve diri görünmesi sağlanmaktadır.

Bu ameliyatlardan sonra hastanede kalmak gerekmez. Ameliyat sonrası genital bölge hijyenine dikkat edilmesi yeterlidir, 2. gün sosyal hayata geri dönülebilir.

Sağlıklı bir cinsel yaşam için kişinin özgüveninin yüksek olması önemlidir. Genital bölge estetik ameliyatları ile genital bölgenin diri, genç görünmesi sağlıklı cinsel yaşamı desteklemektedir.

ERKEK GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ KAPSAMINDA EN SIK HANGİ AMELİYATLAR UYGULANIR?

En sık uygulanan ameliyatlar penis kalınlaştırma ve skrotumun toparlanarak dış genital bölgenin gençleştirilmesi, pubik bölgeye liposuction ameliyatlarıdır.

PENİS KALINLAŞTIRMA AMELİYATI NASIL UYGULANIR?

Kişinin kendi dokuları (yağ, fasya) kullanılarak penis cildi altına yerleştirilir. Daha kalın olması sağlanır, aynı zamanda genç görünüm sağlar.

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekli genel kurallar burada da geçerlidir.

Ameliyat genel anestezi altında uygulanır. Vücudun başka yerinden alınan ( sıklıkla göbek ve bel bölgesi) yağ dokusu saflaştırılarak kök hücre haline getirilir ve penis cildine enjekte edilir. Yağ dokusu dışında kas zarı (fasya) kullandığımızda uygun yerden alınan doku küçük kesiler yaparak penis cilt altına yerleştirilir. Cilt tek dikişle kapatılır.

AMELİYAT SONRASI DÖNEM NASILDIR?

Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmez. 24 saat süre ile şişmeyi önlemek için penis yukarı doğru pozisyon verilerek pansuman yapılır. 2. gün kişi sosyal hayatına geri döner. 15 gün süre ile cinsel aktivite engellenir.

Ameliyat sonrası şişlik 10 gün kadar devam eder. Erken dönemde penis planlanandan daha kalın gözükür. Ancak şişlikler indiğinde olması gereken doğallığa kavuşacaktır.

SKROTUM ( TESTİS CİLDİ ) GENÇLEŞTİRME AMELİYATI

Yaşla birlikte skrotum ( testisleri çevreleyen cilt) sarkar, testisler aşağı doğru yer değiştirir. Bu durum hem estetik açıdan rahatsız edicidir hem de dolaylı yoldan cinsel yaşam üzerine negatif etkisi vardır.

AMELİYAT NASIL UYGULANIR? İZ KALIR MI?

Ameliyat genel anestezi altında uygulanır. Sarkık olan cilt çıkarılarak gerginleştirilir ve cilt plastik cerrahi prensiplerine uygun kapatılır. Sonuçta daha genç bir görünüm ortaya çıkar.

Skrotum çok iyi iyileşir. Oluşacak iz gizli bölgede olacaktır.

AMELİYAT SONRASI NASILDIR?

Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmez. Kişi 5. günden sonra sosyal yaşantısına geri dönebilir. Dikişler 15. gün alınır. Cinsel aktivite 1 hafta kısıtlanır.


SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X