Erkekte Meme Küçültme (jinekomasti)

Jinekomasti erkek de memenin olması gerekenden daha büyük olmasıdır. Fazla olan doku meme dokusu olabileceği gibi yağ dokusu da olabilir.

JİNEKOMASTİ'NİN DÜZELTİLMESİ İÇİN HANGİ AMELİYAT TEKNİKLERİ UYGULANIR?

Memenin büyüklüğüne neden olan doku meme dokusu (glanduler doku) ise ve cilt elastikiyeti iyi, cilt fazlalığı yok ise meme başı renkli kısmı alt yarısından yarım ay şeklinde cerrahi kesi yapılarak fazla olan doku çıkarılır. Cilt altı ve cilt, plastik cerrahi prensiplerine uygun kapatılır. Meme dokusu fazlalığı ile birlikte cilt fazlalığı da varsa fazla olan cildin de çıkarılması gerekir. Eğer meme dokusu az yağ dokusu fazla ise bu durumda liposuction daha uygun olacaktır.

Ameliyat öncesi dönemde aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması, 24-48 saat öncesinden alkol alınmaması, bitkisel çaylar içilmemesi, 1 hafta öncesinden sigara içilmemesine dikkat edilmelidir.

AMELİYAT SONRASI DÖNEM NASILDIR?

Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmez. Liposuction sonrası 3 hafta süre ile korse giydirilir. Kesi ile ameliyat yapılmışsa dikişler 15. gün alınır.

Erken dönem de özellikle liposuction sonrası belirgin şişlik olacaktır. 15. günden sonra şişlik azalır. Ameliyatın net sonucu ortalama 2. ay da ortaya çıkar.


SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X