Botolinum Toksin ve Dolgu Uygulamaları

Botulinum Toksin etkisini, uygulandığı bölgelerde mimik kaslarının çalışmasını zayıflatarak gösterir. Bu kasların istirahat halindeki gerginliğinin Botulinum Toksin ile azaltılması, üzerlerindeki ciltte oluşan kırışıklıkların ve çizgilerin azalmasını sağlayarak yüze daha parlak ve canlı bir görünüm katmaktadır. Botulinum Toksin, 10 yıldan uzun süredir estetik uygulamalar başta olmak üzere çeşitli kas hastalıklarının, migrenin ve aşırı terlemenin tedavisinde kullanılmaktadır. Botulinum Toksin uygulamalarının etkisi, 4-6 ay kadar sürmektedir. Tekrarlayan uygulamalar sonrasında bu süre uzayabilmektedir. Uzman kişiler tarafından uygun dozlarda ve uygun bölgelere uygulandığında belirgin etkisiyle doğal yüz ifadesi etkilenmemektedir.

Dolgu Uygulamaları

 İlerleyen yaş ve yer çekiminin etkisiyle yanaklar aşağıya doğru sarkar, ağız köşelerinde derin çukurlar oluşur, yüzün orta bölümünün dolgunluğu azalır. Kişi mimiklerini çok kullanıyorsa iki kaş arasında ve alında derin kırışıklıklar, oluklar oluşabilir. Yine özellikle sigara içenlerde üst dudakta dikey kırışıklıklar oluşur. Bu değişiklikler yorgun, mutsuz bir ifadeye neden olmaktadır. Dolgu maddeleri ile yüzde oluşan bu değişiklikler maskelenebilir. Çökük ve oluk şeklinde olan bölümlere volum kazandırılır. Aynı zamanda dudaklar dolgunlaştırılır, çenesi küçük olanlarda çene olduğundan daha büyük gösterilebilir.

HANGİ BÖLGELERE DOLGU UYGULANMAKTADIR?

Genel olarak hyaluronik asit içeriğinde bulunan dolgular lokal anestezi ile ağrısız ve kısa sürede sonuç vermesiyle yüz bölgesinde güven ile kullanılabilmektedir.

1. Dudak kalınlaştırma: Hyaluronik asit kullanılarak yapılan uygulamalar ile dudaklarınızı istediğiniz kalınlığa getirilebilmektedir.

2. İnce çizgilerin giderilmesi: Dudak çevresi alın bölgesi ve yüzdeki ince kırışıklıklar nispeten ince molekül yapıdaki dolgu maddeleri kullanılmaktadır.

3. Göz çevresindeki çöküklükler: Göz iç bölgesindeki çöküklük kişiye yorgun bir görünüm vermektedir. Bu bölgede kemik üzerine yapılacak dolgu uygulamaları ile canlılık ve parlaklık kazandırılabilmektedir.

4. Yanak şekillendirme: Hyaluronik asit dolgular ile doğru planda uygulanarak elmacık bölgesi daha hacimli ve belirgin hale getirilebilmekte yanak çizgilerinin belirginliği azaltılabilmektedir.

SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X