10 Nisan 2018
newest

Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Doğal Görünür Mü?

   Saç ekimi sonrası ekilen saçların doğal görüntü oluşturup oluşturmayacağı saç ekim yönüne bağlıdır, eğer hastanın yanlarındaki mevcut saçlarına benzer yönde ve açıda saç ekilmemiş ise doğal bir görüntü olmaz ve bu neden ile açılara çok dikkat edilmesi gerekir. Saç ekiminde doğallığı sağlayan ikinci önemli unsur ön saç çizgisinin planlamasıdır. Saç ekimi öncesi planlama cetvel ile çizilmiş gibi olmamalıdır ve tek sıra halinde olmamalıdır. Saç ekimi ön saç çizgisine çok düzenli ve hepsi aynı yönde tekli saç grefleri olarak gerçekleştirmek gerekir.

09 Nisan 2018
newest

Saç Ekimi hakkında en çok merak edilenler

Saç ekimi ağrılı bir işlem değildir. Çünkü saç ekimi öncesinde lokal anestezik ilaçlarla kafa derisi uyuşturulur. Bazı kişilerde bu lokal anestezik verilen iğnelerde ufak acılar olabilir, ama buda aynı diş hekiminde yapılan iğneler gibidir. Dolayısıyla saç ekimi işleminde hem kök alımlarında hemde köklerin ekim sırasında hiçbir acı hissetmez. 

14 Mart 2018
newest

Popo Dikleştirme | Popo Estetiği

Popo estetiğinde tercih edilen teknikler poponun yapısına, vücut yapısına bağlı olarak değişir. Eğer sarkık bir popo var ise popo dikleştirme yapılır, popo hem sarkık hemde hacimsiz ise popo dikleştirme ile beraber popo silikonu koyulabilir. Eğer popo yanlara doğru çok geniş ise popo daraltılabilir. Popo hacimli ise popo küçültme işlemi yapılabilir. Popo küçük ise sadece yağ enjeksiyonu veya popo silikonu koyularak popo büyütülebilir.  

18 Ocak 2018
newest

Burun Estetiği

Burun yüzün ortasında olması nedeniyle en çok dikkat çeken organlardan biridir. Bu nedenle burun estetiği ameliyatı da sıklıkla yapılmaktadır. Burun estetiği operasyonlarında bazen yüzün diğer bölgelerine de müdahale etmek gerekebilir çünkü yüzün diğer bölgelerindeki orantısızlık, burnu olduğundan daha şekilsiz ya da daha iri gösterebilmekte ve ifadeyi değiştirebilmektedir.

18 Aralık 2017
newest

Gamze Estetiği | Venüs Gamzesi | Tek Yanak Gamze | Gamze Ameliyatı

   Gamze estetiği lokal anestezi altında gerçekleştirilen ortalama 15 dakikalık bir işlemdir. Gamze estetiği hem yanağa hemde çeneye yapılabilir. 

17 Kasım 2017
newest

PRP Nedir? | PRP Tedavisi Nedir? | PRP Cilt Uygulaması | PRP Saç Tedavisi

PRP, Platelet Rich Plasma (Zenginleştirilmiş plazma uygulaması) tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Plateletler diğer adıyla trombositler kanın temel hücrelerindendir, Onarım ve iyileşme sürecine katkıları nedeniyle PRP bir çok tedavide kullanılmaktadır. Plateletler onarıcı etkenler içerir bu nedenle doku onarımında önemli bir rol oynarlar. Bu nedenle cilt gençleştirme ve saç dökülmesi tedavilerinde sıklıkla PRP tedavisi tercih edilir.

15 Kasım 2017
newest

Kadınlarda Saç Ekimi | Saç Ekimi Fiyatları

   Saç dökülmesi; erkekler de olduğu kadar bayanların da son dönemlerde sıkça karşılaştığı bir sorunudur. Saç dökülmesi genetik sebeplere bağlı olabileceği gibi hormonal problemler, beslenme, ilaç kullanımı, stres gibi bir çok dış faktöre bağlı ortaya çıkabilir. Çeşitli tedavi yöntemleriyle bu süreç yavaşlatılabilir ancak başın üst kısmında seyrelme ve açıklıklar oluştuğu zaman saç ekimi sayesinde açıklıklar sıkılaştırılabilir ve kapatılabilir.

14 Kasım 2017
newest

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme | Ultherapy Nedir ?

Ultherapy, dünyada boyun, gıdı ve kaş liftinginde FDA onayına sahip, non-invasive (cerrahi olmayan) tek sistemdir. Ultherapy uygulaması sırasında fokuslanmış ultrasound kullanılarak ciltte zaman içinde olumlu etkisini arttıran bir lifting etkisi meydana gelir. Gevşemiş, sarkmış doku toparlanır. Uygulamanın hemen ardından günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. İyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz.

09 Kasım 2017
newest

Bacak Estetiği | Çarpık Bacak Estetiği | Bacak Estetiği Fiyatları

Bacak estetiği uygulanan girişimler ve kombine edilen uygulamaları ile çok geniş bir alandır. Bacakların gereğinden ya da arzu edilenden daha ince veya kalın oluşu, lokalize ve orantısız yağlanmalar, iç kısımların açılı ve ortasında boşluk gibi görünmesine sebep olan çarpıklıklar estetik görünüme önem veren kişileri bacak estetiği işlemlerine yönlendirmektedir. Uygulamalar bacağı genel olarak ele almak gerektiği için çoğu zaman kombine edilerek gerçekleştirilir. 

10 Ekim 2017

Kış mevsiminde en çok tercih edilen estetik operasyonlar

Yaz mevsimini geride bıraktık ve önümüzdeki uzun bir kış var. Kış mevsiminde en çok tercih edilen estetik operasyon ve uygulamalar başında vücut estetiğinde karın germe,yağ alımı,göğüs estetikleri; medikal estetik uygulamaların başında ise leke,nem ve anti aging dermapen ve dermaroller tedavileri gelmektedir.

24 Ağustos 2017
newest

Jinekomasti- Sık Sorulan sorular ve Cevapları

Erkekte meme büyümesi jinekomasti olarak adlandırılır. Jinekomasti aslında sağlık açısından değil daha çok sosyal ve psikolojik rahatsızlıklara sebebiyet veren bir durumdur. Özellikle ergenlikte yaşanan meme büyümesi özellikle yaz aylarında psikolojik olarak olumsuz etki yapmaktadır. Nadir durumlarda farklı bir rahatsızlığın göstergesi olabilir. Memenin olması gerekenden daha büyük olmasıdır.

05 Ağustos 2017

Yüz ve Boyun gençleştirme 3D yaklaşım

Smass Lift izlerin daha hızlı ve güzel bir şekilde iyileşmesini sağlayan, görüntünün doğal olduğu daha kalıcı bir işlemdir. Operasyondan hemen sonra bile şaşkın bir yüz ifadesi, ağızın kenarlara doğru gitmesi, gözlerde anlamsız ifadeler, konuşmada zorluklar söz konusu değildir.

15 Temmuz 2017

Emzirmenin sarkmaya neden olduğu algısı yanlıştır

Estetik-plastik cerrahi dendiğinde ilk akla gelen işlem ve sözcüklerden birisi; hatta çoğu kez ilki, “meme operasyonları” oluyor. İster küçültme, ister büyütme ya da dikleştirme olsun; memeyle ilgili operasyonlar, kadınları fiziksel ve ruhsal olarak en çok mutlu eden operasyonlar olarak tanınıyor. 

07 Nisan 2017

Vücudu şekle sokmanın ideal yolu

Hem kadınların hem erkeklerin bedenlerinde ortak sıkıntıların başında vücut şekilsizlikleri gelir yani istenmeyen fazlalıklar, girinti çıkıntılar gibi.

07 Mart 2017

Tanımlar doğru anlaşılıyor mu ?

İnsan bedeninin güzel görünebilmesi için hem kilosunun boyuyla orantılı olması gerekir hem de şekilli bir yapıya sahip olması gerekir. Deri altı yağ dokusuna yönelik uygulanan müdahalelerle esas ulaşılmak istenen amaç vücuda güzel bir şekil verebilmektir. 

07 Şubat 2017

Saç-Sakal-Bıyık Ekimi konusunda tüm merak edilenler

Saçsızlık bilindiği gibi erkeklerde de kadınlarda ortaya çıkan bir olgudur. Bir insanın saçsızlık sorunu yaşayıp yaşamayacağı aslında daha anne karnındayken genetik geçişle bellidir. Bu saçsızlığın derecesi ve dökülmeye başlama yaşı ise beslenme faktörleri, stres, hijyen, çevresel faktörler gibi nedenlere bağlı olarak kişinin hayatında 20’li yaşlar gibi çok erken yaşlarda başlamasına, çok şiddetli ve hızlı bir dökülmeye neden olabilir. 

07 Ocak 2017

Meme Büyütme Yöntemleri

Meme, kadın estetiğini vurgulayan en önemli organlardan biridir. Fonksiyonu ve görüntüsü itibariyle hem anneliği hem de çekiciliği, dişiliği sembolize eder. Meme boyutu aynı zamanda giysi seçimini en çok etkileyen faktörlerden biridir.  Vücut hatlarıyla uyumlu bir meme boyutu, giysi seçiminde bir sorun teşkil etmez.  

07 Kasım 2016

Az Zamanda Çok Güzelleşin

Genç görünmek için 1 saatten fazla ayıracak vakti bulunmayanlar,  aynı gün içerisinde sosyal yaşamına devam etmek isteyenler, İşlemden sonra  yüzünde kızarıklık, morluk gibi belirtilerin olmasını istemeyenler yani daha genç görünmenin gün be gün yavaş yavaş oluşmasını isteyenler için  en uygun yöntemlerden biri sesle gelen güzellik de denilen ultrasonik ses dalgalarıyla yüz gençleştirme yöntemidir ayrıca bu etki tek seansla üç dört yıla kadar uzayabilir.

07 Ekim 2016

Görünümü Değiştiren Estetik Dokunuşlar

Yorgun yüzün en önemli belirtisi üst göz kapaklarının aşağıya doğru çökmesidir. Bu kişinin uykusuz, yorgun, mutsuz ve sağlıksız görünmesine sebep olur.

07 Ağustos 2016

Ameliyatsız Kaş Şekillendirme ve Kaş Kaldırma

Kaşların yapısı cinsiyete göre farklılık gösterir. Bayanlarda daha kavisli iken erkeklerde daha düz görünümlüdür. Kaşlar, gözler ve burun ile belirli oranlar ve açılar dogrultusunda bir ahenk içerisindedir. Gerek yapısal olarak, gerekse yaşlanmaya bağli olsun düşük görünümlü kaşlar kişiye mutsuz ve yorgun bir görüntü verir.

07 Temmuz 2016

Aşırı büyük meme kabusunuz olmasın.

Memenin normalden aşırı büyük olması kadınlarda yoğun fiziksel ve psikolojik şikâyetlere sebep olabilmektedir. Hastalarımız tarafından sadece sarkma veya estetik kaygıların yanında artık taşınması zor bir yük olarak değerlendirmektedir.

07 Haziran 2016

Işıldayan Bakışlar: Blefaroplasti

Yorucu geçen bir günün akşamında ya da uzun bir gecenin sabahında ayna karşısında geçtiğinizde karşılaştığınız yorgun bakışların sebebi kirpiklerinize doğru sarkmış, torbalanmış ve gevşek görünümlü gözkapaklarınız olabilir. Hatta bu sarkıklık bazı durumlarda görüşünüzü dahi etkileyecek seviyeye ulaşabilir.

07 Mayıs 2016

Ses enerjisi ile yıllara meydan okuyun

Yüz ve boyun bölgesindeki sarkıklar ve kırışıklıklar aynaya baktığımızda geçen yılların ve yer çekiminin etkilerini gösteren en önemli bulgulardır. Ultherapy ile bu etkilere meydan okumak artık mümkün.

07 Nisan 2016

Nefes alırken nefes kesin!

Burun tıkanıklığı yüzünden nefes alma problemi yaşayan ve bu nedenle rahat uyku uyuyamayan, baş ağrısı çeken, egzersiz performansları düşen hastaların büyük bir kısmının burnunda dışarıdan da görülebilen eğrilikler ve çarpıklıklar bulunur.

07 Mart 2016

Bir taşla iki kuş! Liposuction ve Yağ Enjeksiyonu

İnsanların estetik kaygılarını oluşturan bir çok sebepten en önemli iki tanesi fazlalıklar ve eksikliklerdir.

07 Şubat 2016

Meme büyütme operasyonunda silikonun boyutuna nasıl karar verilmektedir?

Meme implantları ile meme büyütme estetiği ameliyatları kadınlarda en sık uygulanan operasyonlar listesinde hep ilk sıralarda yer almaktadır. Psikososyal etkileri oldukça fazla olan memnuniyet düzeyinin oldukça fazla olduğu operasyonlardır.

07 Ocak 2016

Obezite cerrahisi sonrasında oluşan sarkmalar nasıl giderilir?

Obeziteden kurtulmanın sağlık açısından faydaları tartışılmazdır. Ancak sıklıkla, bu kadar yüksek miktarda kilo kaybına cildin yeterince uyum sağlayamaması sonucunda, vücudun hemen her bölgesinde cilt sarkmaları meydana gelmektedir.


07 Aralık 2015
newest

Estetik burunda amacımız yalnızca burnu küçültmek midir?

Çoğu zaman estetik burun görünümü isteyen kişiler burunda tek bir bölgeye odaklanarak karşımıza çıkar. Oysa, estetik burun arayışında bütünlük önemlidir.

SİZİ HEMEN ARAYALIM

BİLGİ ALIN+90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X
SİZE ULAŞALIM
X